Ana Sayfa

Tarihçe

Köpek Sahibi

Köpek Alırken

Sağlık

Bakım

Evde Köpek

 Sosyalleşme

  Tuvalet Eğitimi

Yavru Eğitimi

Eğitim

Schutzhund

Sorular-Cevaplar

IQ Sıralaması

Vücut Dili

Bilginizi Ölçün

 G.S.D Standard

G.S.D Tarihçe

Hayvan Hakları

Kurtlar

Rottweiler

 

 

 

 

 

İLERİ İTAAT EĞİTİMİ

Temel İtaat eğitimini başarı ile bitiren köpek ileri itaat eğitimi için hazırdır.Bu eğitim devresi içinde köpeğiniz temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları tasmasız yani yedeksiz olarak uygulayacaktır.

İleri itaat eğitimi almış bir köpek ile soğuk kış günlerinde eliniz cebinizde gezebilir veya köpeğinizi  uzaktan kontrol edebilirsiniz..Köpeğin öğreneceği komutlar bir önceki eğitim basamağında öğrendiği komutların tekrarıdır.Aradaki fark sadece köpek ile aranızda tasmanın bulunmayışıdır.Aslında ileri itaat eğitimi denildiğinde köpeğin temel itaat sonrası öğreneceği herşeyi akla getirmek daha uygun olacaktır.Çünkü köpek öğrenmeyi öğrenmiştir ve bu tarihten sonra öğretilecek her komut ileri itaat niteliği taşır.

Örneğin bir retrive komutu veya takla,ölü numarası,engel üzerinden atlama gibi komutlar ve beceriler ileri itaat kapsamındadır.

Eğitim süresi yine otuz ila kırgün arasında değişir,daha uzunda olabilir.Bu sürelerden daha kısa zamanda verilen eğitim yeterli çalışma olmadan başarı sağlayamaz.

İleri itaat eğitimi almayan köpek koruma,narkotik,bomba eğitimi  gibi görevleri yeteri  kadar iyi bir şekilde yerine getiremez.Özellikle koruma eğitimi için köpeğin mutlaka ileri itaat eğitimini almış olması gerekir.Aksi takdirde istenmeyen bir saldırıda köpeğinizin komutunuza cevap vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Köpeğinizin başarısı için eğitim, değişik çevreler, insanlar ile köpeklerin bulunduğu bölgelerde ve akşam saatlerinde    tekrarlanmalı ve çalışılmalıdır.


emailbutton.jpg (3708 bytes)
imranyuce@mail.com